Кирило-Методиевският научен център – БАН с изложба в Бургас
Регионалният академичен център на БАН в Бургас и Регионалната библиотека "Пейо Яворов" представят изложбата на Кирило-Методиевския научен център - БАН "Св. Климент Просветителят" в рамките на дните на Европа в Бургас и под патронажа на евро-депутата Мария Габриел. Изложбата е по случай празника на светите братя Кирил и Методий, празник и на българските библиотеки и библиотечни работници, и е поредното гостуване на КМНЦ на БАН в морския град. Изложбата беше открита в експо-център "Флора" от координатора на РАЦ - Бургас проф. д-р Севдалина Турманова, директора на Регионалната библиотека Мария Бенчева и заместник-кмета на гр. Бургас Йорданка Ананиева. Директорът на КМНЦ доц. д-р Славия Бърлиева представи изложбата и изнесе доклад на тема "Св. Климент и българските книги", посветен на ролята на Кирило-Методиевия ученик и следовник за [...]
