Министър Вълчев се запозна с нови проекти на БАН
Възможностите на науката да подпомогне новите производства и образованието обсъдиха на среща с министъра на образованието и науката Красимир Вълчев учени от Института по информационни и комуникационни технологии (ИИКТ) и Института по електрохимия и енергийни системи (ИЕЕС). Учените представиха научната дейност и последните разработки с международно финансиране, по които работят в момента. Средната възраст на научния състав в двата института е 47 и 49 години. На посещението присъства председателят на БАН чл.-кор. Евелина Славчева. Председателят на научния съвет в ИИКТ проф. Галя Ангелова съобщи, че съвременната апаратура и актуалните теми на научните изследвания привличат все по-млади хора, като най-голям е интересът към работа със суперкомпютъра ХЕМУС. Тридесет и шест докторанти, сред които и чужденци, се обучават в Института, допълни проф. Ангелова. Софтуер за синтез на [...]
